Bransje 85.510 · Telemark
Undervisning innenfor idrett og rekreasjon i Telemark: 323 foretak, median omsetning 502 k kr (2025)
323 aktive foretak · regnskapsår 2025
323 aktive foretak inngår i statistikken for Telemark. Av de 22 foretakene som leverte årsregnskap for 2025, hadde det midterste foretaket driftsinntekter på 502 k kr og en driftsmargin på -0,1 prosent. 45 prosent av dem hadde positivt driftsresultat. 0 prosent av foretakene har fem eller flere ansatte. Brønnøysundregistrene oppgir ikke antallet for foretak med én til fire ansatte, så de kan ikke skilles fra foretak uten ansatte.
Nøkkeltall
- Aktive foretak
- 323
- Registrerte i alt
- 330
- Ansatte i alt (i underenhetene)
- 0
- Foretak med 5 eller flere ansatte
- 0 (0 %)
- Median driftsinntekter
- 502 k kr
- Sum driftsinntekter
- 31,5 mill kr
- Median driftsmargin
- -0,1 %
- Positivt driftsresultat
- 45 % av foretakene
Utvikling 2021 til 2026
Antall nyregistrerte foretak økte fra 39 i 2024 til 40 i 2025 (+3 %). Median driftsinntekter gikk fra 347 k kr i 2024 til 502 k kr i 2025 (+45 %).
| År | Nyregistrerte | Konkurser | Årsregnskap | Sum driftsinntekter | Median driftsinntekter | Median driftsmargin |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 28 | – | – | – | – | – |
| 2022 | 30 | – | – | – | – | – |
| 2023 | 26 | – | – | – | – | – |
| 2024 | 39 | – | 18 | 29,0 mill kr | 347 k kr | 5,3 % |
| 2025 | 40 | – | 22 | 31,5 mill kr | 502 k kr | -0,1 % |
| 2026 (hittil) | 24 | 0 | – | – | – | – |
Størrelsesfordeling
100 prosent av de aktive foretakene har færre enn fem ansatte eller ingen (antallet oppgis ikke under fem). 0 foretak har mellom 5 og 49 ansatte, mens 0 har 50 eller flere.
| Ansatte | Foretak | Andel |
|---|---|---|
| Under 5 eller ingen | 323 | 100,0 % |
| 5 til 9 | 0 | 0,0 % |
| 10 til 49 | 0 | 0,0 % |
| 50 til 249 | 0 | 0,0 % |
| 250 eller flere | 0 | 0,0 % |
Vanligste organisasjonsformer: ENK (288), AS (26), FLI (9).
Største foretak
Det største foretaket målt i driftsinntekter er Entirebody Coaching AS med 11,0 mill kr. De ti største står for 29,0 mill kr, som er 92 prosent av de samlede driftsinntektene i utvalget.
| # | Foretak | Driftsinntekter | Ansatte | Kommune |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Entirebody Coaching AS | 11,0 mill kr | – | Bamble |
| 2 | Myo Trening Porsgrunn AS | 4,1 mill kr | – | Porsgrunn |
| 3 | H100 Technology AS | 3,1 mill kr | – | Bamble |
| 4 | The Room Skien AS | 3,0 mill kr | – | Skien |
| 5 | Seljord Hestesenter AS | 3,0 mill kr | – | Seljord |
| 6 | Deila AS | 2,2 mill kr | – | Porsgrunn |
| 7 | Wanderlust Yoga AS | 700 k kr | – | Seljord |
| 8 | Aasgrav - Personlig Trening og Fysioterapi AS | 679 k kr | – | Porsgrunn |
| 9 | Grenland Sjakksenter AS | 639 k kr | – | Porsgrunn |
| 10 | Endless Pole Studio AS | 638 k kr | – | Skien |
| 11 | The North Drum AS | 530 k kr | – | Skien |
| 12 | The Room Bergen AS | 473 k kr | – | Skien |
| 13 | Skien Ridesenter AS | 440 k kr | – | Skien |
| 14 | Iyengar Yoga Telemark AS | 428 k kr | – | Midt-Telemark |
| 15 | Sensato AS | 270 k kr | – | Skien |
| 16 | Delfin SK AS | 181 k kr | – | Skien |
| 17 | Lene Wendelborg Hørte Instruktør og Personlig Trener AS | 98,6 k kr | – | Midt-Telemark |
| 18 | Koobe AS | 44,8 k kr | – | Siljan |
| 19 | Fjellguten Aktiv AS | 40,0 k kr | – | Tinn |
| 20 | Moksa AS | 8,0 k kr | – | Midt-Telemark |
Se også
- Undervisning innenfor idrett og rekreasjon i hele Norge
- Undervisning innenfor idrett og rekreasjon i Oslo (2 924)
- Undervisning innenfor idrett og rekreasjon i Akershus (2 273)
- Undervisning innenfor idrett og rekreasjon i Vestland (1 595)
- Undervisning innenfor idrett og rekreasjon i Trøndelag (1 039)
- Undervisning innenfor idrett og rekreasjon i Rogaland (1 022)
- Undervisning innenfor idrett og rekreasjon i Innlandet (771)
- Undervisning innenfor idrett og rekreasjon i Østfold (726)
- Undervisning innenfor idrett og rekreasjon i Agder (719)
- Undervisning innenfor idrett og rekreasjon i Vestfold (692)
- Undervisning innenfor idrett og rekreasjon i Buskerud (634)
- Undervisning innenfor idrett og rekreasjon i Møre og Romsdal (428)
- Undervisning innenfor idrett og rekreasjon i Nordland (392)
- Undervisning innenfor idrett og rekreasjon i Troms (341)
- Undervisning innenfor idrett og rekreasjon i Finnmark (117)
- Næringslivet i Telemark
Slik er tallene beregnet
Grunnlaget er Enhetsregisteret og Regnskapsregisteret i Brønnøysundregistrene, hentet via regnskapsbasen.no, med data oppdatert 2026-10-11. Statistikken ble sist beregnet 2026-10-11 og regnes på nytt hver uke.
«Aktive foretak» er alle enheter i utvalget som ikke er slettet, konkurs, under avvikling eller under tvangsavvikling. Utvalget er foretak med næringskode 85.510 (undervisning innenfor idrett og rekreasjon) og forretningsadresse i Telemark. Underenheter (bedrifter og arbeidssteder) telles ikke som egne foretak.
Ansattetall er det Enhetsregisteret har registrert. «Ansatte i alt» telles der folk faktisk jobber: i underenhetene (bedrifter og arbeidssteder, organisasjonsform BEDR og AAFY), til underenhetens kommune og næring. Hovedenheter, kommuner, fylkeskommuner og organisasjonsledd telles ikke i tillegg når de har underenheter under seg, heller ikke når underenhetene ligger under et organisasjonsledd. Et foretak som ikke har noen registrert underenhet, telles med sitt eget ansattetall. Størrelsesfordelingen og medianen bruker foretakets samlede ansattetall. Brønnøysundregistrene publiserer ikke antall ansatte for foretak med én til fire ansatte. Disse ansatte er derfor ikke med i «Ansatte i alt», og foretakene telles sammen med foretak uten ansatte. «Foretak med 5 eller flere ansatte» og medianen gjelder bare foretak der antallet er oppgitt. Driftsinntekter og driftsmargin (driftsresultat delt på driftsinntekter) hentes fra siste innsendte årsregnskap i det regnskapsåret som vises, og median brukes fremfor gjennomsnitt fordi noen få store konsern ellers dominerer.
Nyregistreringer er telt på registreringsdato i Enhetsregisteret og konkurser på registrert konkursdato. Inneværende år er derfor ufullstendig. «Største foretak» rangerer etter driftsinntektene i samme regnskapsår som summene på siden (eller siste registrerte, når siden ikke har et regnskapsår), og lenker til det fullstendige regnskapet på regnskapsbasen.no.
Last ned tidsserien som CSV (UTF-8, semikolon). Datasettet kan brukes fritt med kildehenvisning til Tallbasen og Brønnøysundregistrene.